Areszt dla złodzieja samochodów

  • 15.12.2017, 08:15
Areszt dla złodzieja samochodów
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca ma na swoim koncie, co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu, w tym 4 kradzieże samochodów. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował już wobec przestępcy tymczasowy areszt na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego ze Zgorzelca prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o kradzieże pojazdów. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież samochodu marki VW, do której doszło 4 grudnia br. na terenie Zgorzelca. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Policjanci odzyskali skradzione auto. Jak się okazało to nie jedyna kradzież, jaką mężczyzna miał na koncie.

Ten sam podejrzany w nocy z 6 na 7 listopada br. z jednej z ulic Zgorzelca ukradł pojazd marki Honda Civic.

Kolejnych przestępczych procederów  28-latek dokonał w pierwszym tygodniu grudnia br. dokonując kradzieży dwóch pojazdów osobowych. 

Jak ustalili policjanci mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze sześć kradzieży paliwa ze stacji paliw oraz ucieczkę przed pościgiem prowadzonym przez funkcjonariuszy uprawnionych do kontroli ruchu drogowego. 

Sąd na podstawie materiałów zebranych przez funkcjonariuszy zastosował na wniosek zgorzeleckiej prokuratury tymczasowy areszt na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany dopuścił się zarzucanych czynów  w warunkach powrotu do przestępstwa, co niewątpliwie będzie miało wypływ na wymiar orzeczonej kary.

kom. Anna Włoszczyk

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 15.12.2017, 10:29
gdzie redakcjo fotoreportaż z budowy KĄPIELISKA ?????

Pozostałe