Urządzenia rozruchowe z dodatkowymi funkcjami

  • 17.11.2017, 10:58
Urządzenia rozruchowe z dodatkowymi funkcjami
Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupieniem tak zwanego urządzenia rozruchowego do samochodu. Urządzenia rozruchowe zimą mogą się bardzo przydać, nawet jeśli masz nowy samochód. Najczęściej występuje ono w postaci akumulatora z kablami do uruchamiania samochodu, w sytuacji, gdy padnie akumulator. Ze względu na to, że takie historie już wielokrotnie mnie spotkały, na stałe wożę w samochodzie kable rozruchowe. Przezorny zawsze ubezpieczony. Jednak kable rozruchowe nie zawsze będą wystarczające, ponieważ trzeba mieć jeszcze skąd wziąć ten dodatkowy prąd, a nie zawsze możemy liczyć na czyjeś wsparcie.

Bądź samowystarczalny

Jeżeli przygotowujesz się na gorsze czasy, to nie licz na czyjąkolwiek pomoc, tylko staraj się być niezależnym oraz samowystarczalnym. Właśnie dobrze jest zainwestować w urządzenia rozruchowe, chociaż na dobrą sprawę wystarczający byłby drugi akumulator, jeżeli będziemy go trzymać w cieple i ładować od czasu do czasu.

Może dodatkowe bajery?

Jakoś trudno było mi wydać bardzo dużo pieniędzy na takie urządzenie, a stworzenie go samodzielnie w domu nie budziło również mojego zapału. Zupełnie bym sobie odpuściła ten temat, gdyby nie fakt, że ostatnio znalazłam urządzenie rozruchowe, które wzbudziło moje zainteresowanie. Wszystko dlatego, że posiada wiele dodatkowych, przydatnych funkcji.

Co widzimy najpierw?

W pierwszej kolejności rzucają się w oczy zamontowane we wnękach po bokach obudowy kable rozruchowe, posiadające zaciski. Kable nie są przesadnie długie, ponieważ nie ma potrzeby ich podłączania do drugiego samochodu. Urządzenie rozruchowe należy ustawić gdzieś w komorze silnika przy otwartej klapie oraz podłączyć kable. Prąd przekazywany przez urządzenie rozruchowe to 400 A.

Wbudowany kompresor

Bardzo przydatną funkcją jest również wbudowany kompresor do pompowania opon. Czasami się może przydać, gdy powietrze nam ucieknie z koła. Wężyk kompresora znajduje się w zamykanym schowku z tyłu obudowy. Urządzenie rozruchowe posiada również dwa gniazda USB do ładowania małej elektroniki.

artykuł sponsorowany

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe