×

ZLIKWIDOWANA FABRYKA „PIKO” I ROZBITY GANG NARKOTYKOWY

  • 10.11.2017, 11:56
ZLIKWIDOWANA FABRYKA „PIKO” I ROZBITY GANG NARKOTYKOWY
Zlikwidowanie linia produkcyjna metamfetaminy, zabezpieczenie około kilograma tego narkotyku i zatrzymanie 15 osób, to efekt niemal dwuletniej pracy policjantów CBŚP z Wrocławia i Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Terenem działania rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej były okolice Bogatyni, a wyprodukowane narkotyki rozprowadzano na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, a nawet Niemiec.

Policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji od niemal dwóch lat zajmowali się sprawą rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledczych wynikało, że grupa działająca prawdopodobnie od 2015 roku, zajmowała się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy. Wyprodukowane narkotyki trafiały do dilerów, a następnie były sprzedawane na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, a nawet Niemiec. Z ustaleń śledztwa wynika, że przez pół roku podejrzani mogli sprzedać około 10 kilogramów metamfetaminy, narkotyku lokalnie zwanego „piko”, o wartości około miliona złotych.

Wszystko zaczęło się, gdy policjanci CBŚP ustalili, że w Bogatyni, a także w miejscowościach okolicznych odbywa się handel narkotykami. Skala, z jaką zaczęły pojawiać się środki odurzające na rynku świadczyć mogła, że w regionie może funkcjonować nielegalne laboratorium wytwarzające narkotyki, nazywane lokalnie „piko” lub „ryż”.

Policjanci CBŚP wyjaśniając kolejne aspekty sprawy odkryli i zlikwidowali linę produkującą metamfetaminę. Wtedy to, w marcu 2016 roku przeprowadzono pierwszą realizację, podczas której policjanci zabezpieczyli 700 ml metamfetaminy w fazie płynnej, 42 gramy gotowego produktu, odczynniki chemiczne, półprodukty oraz szklane naczynia. Podczas  działań zatrzymano cztery osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej.

Dzięki wielomiesięcznej, intensywnej pracy policjantów ustalono osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej związek z przestępstwami narkotykowymi. Wszystko wskazywało na to, że w sprawę zamieszanych może być kilkanaście osób, które należało jednocześnie zatrzymać. Dlatego też policjanci z CBŚP z Jeleniej Góry i Wrocławia poprosili o wsparcie funkcjonariuszy z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim oraz dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W akcji brało udział około 60 funkcjonariuszy, którzy w tym samym czasie bardzo wcześnie rano weszli do kilkunastu domów i zatrzymali 11 osób. Wśród nich znajdują się dwie osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.  W Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Decyzją sądu siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

źródło: cbsp.policja.pl

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juzia
Juzia 2 dni temu, 15:07
Zmykac wszystkich ..... to co tu sie działo to juz przesada
Juzia
Juzia 16.11.2017, 21:57
Kino
Luci
Luci 16.11.2017, 21:05
Monia ale sucz z ciebie.....widac ze z zazdrosci nie mozesz wytrzymac!zal mi ciebie....najlepiej to zajmij sie swoja *** a nie...
Cyprian
Cyprian 16.11.2017, 20:01
J***c cie Monia skoro bylas i mowisz o tym co widzialas to po pierwsze gadasz bzdury,po drugie swiasczy o tobie kim jestes opierdzielajac *** komus kto ci zaufal i zaprosil cie do siebie . Ludzie dlaczego oskarzacie kogos kto kiedys mial z tym stycznosc,a teraz nie ma i ma legalny biznes bo auta luksusowe . Ciezkka praca ludzie sie bogaca a wy tylko jak te szmaty do podlogi wycieracie sobie ryje fejmem i tak chodzicie i pierdo**cie bzdury jak malo ktory
margo
margo 16.11.2017, 12:44
Pozamykali, a na Mateja nadal kolejki się ustawiają,
MONIKA
MONIKA 16.11.2017, 12:41
Radny z jasnej góry to jedno. A kolega W. z Zatonia gm. Bogatynia mieszkajacy nieopodal kosciola Zatrzymany podczas akcji to od kilku lat bylo wiadomo że umoczony jest w handel narkotykami . Jego zona obwieszona złotem nie wspomnę o jej wyglądzie botox w kazdym calu. Wygląda obrzydliwie. Wyjazdy na Majorkę. Samochody luxus. Urodziny niedawno wyprawiali dla kilkudziesięciu osób wiem bo bylam.a tam urzędnicy byly POLICJANT kp Bogatynia niejaki W.W sponsorowany przez zatrzymanego kolegę P.W. i jego dziewczyna siostra zastępcy burmistrza Bogatyni D.M. Mlodzi ludzie piszę o zatrzymanym P.W ijego żonie J....nie. chata samochód luksusowy oboje nie pracują. I po co sie odnoszą. Brawo dla CBSP. Przypuszczam ze Ówczesny policjant W. Informował pewnie kolegę sponsora o wszelakich akcjach policji przeciwko narkotykowym przekretom dlatego tak dlugo nikt go nie dorwal. Akcja piekna filmik super z ujecia. A radny z Jasnej góry kolejny temat chata oddalona w środku super również tam bylam. Przepych bogato.
Justa
Justa 16.11.2017, 15:40
W tylku bylas za wiele nie widzialas ????
Ala
Ala 16.11.2017, 15:35
Ej Monia wyobraz sobie ze tez bylam na urodzinach , nie widzialam cie ...ladna suczka z ciebie przychodzisz na impreze a pozniej *** obrabiasz
Polka
Polka 16.11.2017, 10:51
A czemu nie biara sie za tych co sprzedaja lek z ktorego jest piko ?
Rllmn
Rllmn 16.11.2017, 11:30
A jak się mają wziąć? Te leki są w Polsce sprzedawane legalnie.
matka
matka 15.11.2017, 21:59
Wszystkim tym co handlują śmiercią życzę tego co ja przeżyłam i przeżywam po stracie syna dzięki dilerom i producentom, a ile jeszcze jest takich rodzin ?matek, ojców, braci, sióstr, żon którzy dziś przez was cierpią.
Wy handlarze śmiercią dorabiacie się przez cudze łzy .Ja już synowi życia nie przywrócę ale wierzę głęboko że kara was nie ominie.
Tsa
Tsa 16.11.2017, 11:11
Ja rozumiem rozżalenie po stracie dziecka, ale ludzie sprzedawanie, a zmuszanie do zażywania to zupełnie co innego. Nikt nie sądzi kasjerek za sprzedaż alkoholu chociaż jak wiemy on także zabija miliony ludzi. Może pora poszukać winy w sobie i otoczeniu, a nie zwalać ją na innych? Dostępność wszelkiego rodzaju środków nie zmusza do ich zażywania.
Uzalezniona
Uzalezniona 16.11.2017, 10:35
Ja przez te gowno jestem w osrodku :(
michasia
michasia 15.11.2017, 21:34
wyłapać wszystkich co sprzedają śmierć przez nich straciłam syna
Neopil
Neopil 12.11.2017, 14:01
to ten radny co 2 chaty na jasnej postawił???
IVANKA TRAMP
IVANKA TRAMP 12.11.2017, 13:32
Czas by funkcjonariusze CBŚP zajęli się terez dostawcami tabletki do produkcji metki. Nie jest tajemnicą że największym hurtownikiem tabletki jest miejski radny oraz jego komanda, tutaj pojawia sie ekipa z porajowa co pobudowała chaty za miliony: K. i jego banda z ukraińcem z sieniawki - CZAS NA TYCH PANÓW
Kpt.Sova
Kpt.Sova 11.11.2017, 09:43
Jak w Chicago w latach 20 tych, a innym gościom broń w garści na codzień się marzy.
Tor
Tor 15.11.2017, 08:02
Siad kulson!

Pozostałe