Manekiny, które mają ludzką twarz i figurę - czemu budzą aż tak skrajne emocje?

  • 9.11.2017, 10:04
Manekiny, które mają ludzką twarz i figurę - czemu budzą aż tak skrajne emocje?
Manekiny nie mają nic wspólnego z normalnym, ludzkim światem. Tak myślałam do dzisiaj. W końcu mają sztuczne włosy, nierealnie szczupłe sylwetki, wysokie kości policzkowe. To syntetyczne modelki w skali jeden do jednego, które patrzą na klientów z witryn sklepowych. Jeśli jednak jest coraz więcej modelek plus size, to i manekiny zaczynają przecierać szlak dla osób o figurze, której nie można uznać za idealną według obecnych kanonów piękna. W Szwecji zaczęła się prawdziwa rewolucja.

Nieprawdziwa rzeczywistość

 

Czy manekiny sklepowe mają cokolwiek wspólnego z realnym wyglądem klientek? W jaki sposób manekiny mogą skłonić nas do kupienia ubrań? Nie wszyscy o tym wiedzą, ale bardzo często sukienki i spódnice są specjalnie zwężane szpilkami krawieckimi, bo spadłyby po prostu ze zbyt wąskich talii i bioder manekinów. O teoretycznie tylko idealnej sylwetce. Jeszcze wszystko jest w miarę dobrze, gdy manekiny są w ubraniach. Zdecydowanie bardziej nierealne są, gdy sprzedawcy ubiorą je w kolekcję bielizny. Wtedy widać bardzo drastycznie, że długość nóg, wielkość biustu oraz szerokość w pasie takiego manekina są zupełnie nierealne. Jakbyś się nie starała uzyskać idealną sylwetkę, to nie ma kobiet o parametrach manekinów. Z tym problemem postanowiła walczyć szwedzka sieć sklepów z ubraniami Ahléns. Między klasycznymi, szczupłymi manekinami postawiła takie o bardziej pełnych kształtach. Ta zmiana rzuciła się w oczy jednej z odwiedzających sklep klientem. Postanowiła sfotografować to zjawisko i przeprowadzić akcję w internecie. Co ciekawe, uzyskała bardzo wiele głosów, że zmiany wśród manekinów były korzystne i bardzo potrzebne.

 

Bardzo duże poparcie internautów

 

Użytkownicy Facebooka zadeklarowali, że popierają pomysł wprowadzenia manekinów o większych rozmiarach. Było to aż 280 tys. głosów. Takiej ilości nie da się pominąć. Te osoby, zgodnie z zasadami akcji, dali like’a lub udostępnili zdjęcie manekinów na swoim profili. Zdjęcie zostało zrobione przez Rebeckę Silvekroon, która stała się twarzą przyszłych zmian w sposobie, w jaki rozmawiają z klientkami za pomocą manekinów sieciowe sklepy.

 

Informacje techniczne

 

Jaki jest wasz rozmiar? Z pewnością nie jest on nawet zbliżony do tych, jaki mają manekiny. Jakie konkretnie są ich wymiary? Można to sprawdzić w każdym sklepie, który zajmuje się ich sprzedażą. Przykładowo, manekin całopostaciowy damski posiada wymiary: 173 cm wzrostu, 83 cm w biuście, 63 w talii, 88 w biodrach. Chociaż nie zaliczam się do osób o pełnych kształtach, to w porównaniu ze sztuczną modelką wypadam raczej blado. Przeciętna kobieta nie ma w tej kwestii żadnych szans z manekinem. Może pora wprowadzić syntetyczne modelki o rzeczywistych, kobiecych wymiarach?

Artykuł sponsorowany 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe