Bezpieczny 1 listopada w powiecie zgorzeleckim

  • 3.11.2017, 13:32
Bezpieczny 1 listopada w powiecie zgorzeleckim
Dzień Wszystkich Świętych na drogach powiatu zgorzeleckiego minął bezpiecznie. W tym dniu największego natężenia ruchu pojazdów i pieszych, nie odnotowano wypadków drogowych. Zgorzeleccy policjanci realizując działania w ramach tegorocznej akcji ZNICZ dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach powiatu i odwiedzających groby swoich bliskich. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc w dotarciu na cmentarze.

1 listopada br. zgorzeleccy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i pionu kryminalnego. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci z drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych, poza terenem zabudowanym, po zmroku. Prowadzili też wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu zgorzeleckiego.

W tym szczególnym dniu, w którym też odnotowano największe natężenie ruchu pojazdów i pieszych, na terenie powiatu zgorzeleckiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowaliśmy cztery  kolizje drogowe.

Pamiętajmy, że trwają jeszcze powroty. Dlatego przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Najczęstszymi przyczynami wypadków niezmiennie pozostają brawura połączona z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, szczególnie manewrów wyprzedzania, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdów i alkohol.

Tragiczne skutki zdarzeń drogowych są też często efektem braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy też niestosowania elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym. 

sierż.szt. Mariola Kowalska

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe