Wpadł diler narkotyków, policja zabezpieczyła 1400 porcji ekstazy i marihuany

  • 30.10.2017, 15:02
Wpadł diler narkotyków, policja zabezpieczyła 1400 porcji ekstazy i marihuany
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę oraz 24-letnią kobietę, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna odpowie za udzielanie oraz handel środkami odurzającymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast kobieta za posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli 1300 tabletek ekstazy oraz 100 porcji marihuany. Wobec zatrzymanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy oraz dozór policji.

Funkcjonariusze WGOŚ „Nysa” Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej Policji realizując działania wymierzone w osoby zajmujące się obrotem środkami odurzającymi, ustalili, że na terenie powiatu zgorzeleckiego 20-letni mężczyzna handluje narkotykami. Realizujący sprawę policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli blisko 1300 tabletek ekstazy oraz susz marihuany, który pozwoliłby na uzyskanie 100 porcji tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną i telefony komórkowe. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających. W trakcie czynności zatrzymano również 24-latkę, która usłyszała zarzut posiadania środków odurzających.

Wobec 20-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, natomiast wobec 24-latki prokurator zastosował dozór policyjny.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za wewnątrzwspólnotowe nabycie środków odurzających grozi kara na czas nie krótszy od 3 lat. Natomiast na handel narkotykami oraz udzielanie innym osobom środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Zgorzelcu
kom. Anna Włoszczyk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matka
matka 15.11.2017, 21:52
Wszystkim tym co handlują śmiercią życzę tego co ja przeżyłam i przeżywam po stracie syna dzięki dilerom i producentom, a ile jeszcze jest takich rodzin ?matek, ojców, braci, sióstr, żon którzy dziś przez was cierpią.
Wy handlarze śmiercią dorabiacie się przez cudze łzy .Ja już synowi życia nie przywrócę ale wierzę głęboko że kara was nie ominie.
Trevor
Trevor 30.10.2017, 23:16
Dilerów i producentów po szybkim procesie od razu na sznur, inaczej nie oczyścimy tego szamba. Wieszać ***ów

Pozostałe