Dzięki czujności sąsiada funkcjonariusze zatrzymali włamywacza

  • 10.10.2017, 14:27
Dzięki czujności sąsiada funkcjonariusze zatrzymali włamywacza
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni i Straży Miejskiej na gorącym uczynku zatrzymali włamywacza do mieszkania. Jego łupem padał sprzęt gospodarstwa domowego, biżuteria oraz dokumenty. Sprawca swoim zachowaniem spowodował straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie miało miejsce na terenie Bogatyni,  po tym jak jeden z mieszkańców zauważył, że do mieszkania sąsiada wchodzi przez okno zamaskowany mężczyzna. Zaniepokojony tą sytuacją natychmiast wezwał policjantów. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni i Straży Miejskiej natychmiast pojechali na miejsce. Wewnątrz mieszkania policjant zauważył mężczyznę, który na widok mundurowych próbował uciec przez okno ze skradzionymi przedmiotami. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali włamywacza. Łupem sprawcy padł m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, biżuteria oraz dokumenty.

Mundurowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca Bogatyni i odzyskali skradzione mienie o wartości 5 tys.złotych.
Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany 26-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie Bogatyni w ostatnim czasie. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Mariola Kowalska

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe