16. odpust za nami

  • 10.10.2017, 12:37
16. odpust za nami
Od 16 lat w Kopaczowie przy granicy z czeskim Oldrihowem spotykają się mieszkańcy obu wsi oraz samorządowcy. Co roku jesienią dobywa się tu Europejski Odpust – symboliczna uroczystość z tradycyjnymi elementami. Co roku ma podobny przebieg ale o to właśnie chodzi.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak mały
Polak mały 10.10.2017, 20:17
Kto przerwie te szaleństwo.,, nasza żytawa".
Kwiaty pod pomnikiem niemieckich zbrodniarzy z pod Sommy, Verdun i innych miejsc z 1 wojny swiatowej.Co my mamy wspólnego z katami Flandrii, Ypr. Panowie wam się rzuciło na głowę by upiec swoją polityczną pieczeń.
Pan panie burmistrzu Grzmielewicz dokonasz uroczystego odsłonięcia pomnika w Sieniawce. Pomnik ofiar faszyzmu, a w Kopaczowie pomnik katów. Dlaczego posyła nasze dzieci w barwach narodowych, by tam składały kwiaty. Robić możesz Pan to prywatnie i wtedy nic mi do tego.
Jako przedstawiciel władzy nie i jeszcze raz nie. Czy Czesi składali kwiaty przystrojeni w barwy narodowe. Czy Niemcy nie! . To była ich prywatna impreza. Nie posyłaj Pan panie burmistrzu dzieci by reprezentowały pańską prywatną imprezę.
Obywatel z gminu
Obywatel z gminu 10.10.2017, 21:50
Ten cyrk zainicjowało dwóch ówczesnych włascicieli Kopaczowa.Wieśniacy pamiętają hulaszcze imprezy. Bryczka z pijanym Pawlakiem ówczesnym szefem OSP i stamgretem MG przebija wszystko. SLD bawiło się i szarpało nadgraniczne ziemie. Marzyły im się folwarki.Wyrobnicy za tanie wino i lewą fajkę budowali im lepszą przyszłość. Tę pseudo tradycje czas kończyć panie burmistrzu z PiS- u. O ile nie identyfikuje się Pan z ekipą Swistulskiego i spółki.

Pozostałe