(Nie) Ostatni Krzyk Rocka

  • 8.09.2017, 10:19 (aktualizacja 08.09.2017 10:25)
  • red
(Nie) Ostatni Krzyk Rocka
Z przytupem i ostrym riffem wchodzimy w coraz dłuższe, wrześniowe wieczory. Za sprawą młodych rockandrollowców z zespołów The Rolling Thunder i Unfaced będziemy przekonywać, że rock isn't dead, czyli że mocne, gitarowe brzmienia wciąż się gra, słucha i... tańczy

W piątek, 15 września, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, w sali widowiskowej o godz. 18. zagrają dwa ciekawe lokalne zespoły. Wstęp wolny.

Zanim ich posłuchacie, trochę o nich poczytajcie:

The Rolling Thunder

skład:

Karol Mazurkiewicz - wokal i gitara basowa

Marcin Kufel - gitara prowadząca

Antoni Skulski - gitara rytmiczna

Szymon Dług - perkusja

Zespół powstał we wrześniu 2016 roku z inicjatywy Marcina Kufla i Antoniego Skulskiego. Już w grudniu wraz z Szymonem Długim zagrali oni pierwszy koncert podczas akcji charytatywnej "MOTYLE". W styczniu 2017 do składu dołączył Karol Mazurkiewicz. W lutym powstały riffy do ich pierwszej piosenki "Ludzie Garażu", która po raz pierwszy została zagrana live już w kwietniu. Grupa ma za sobą kilka koncertów, głównie charytatywnych, występowała również w konkursie "Talenciarz Gimnazjalista 2017".

Młodzi muzycy mają zamiar pod koniec tego roku szkolnego wydać swój pierwszy album.

 

 

Unfaced

skład:

Tristan Kłycho - wokal i gitara rytmiczna

Daniel Gosk - gitara prowadząca

Albert Bystrowski - perkusja

Karol Mazurkiewicz - gitara basowa (gościnnie)

Zespół ma już kilka lat swojej działalności oraz jedną studyjną płytę "Vult Vivere", wydaną w 2016 roku. Kapela powstała z inicjatywy Tristana Kłycho oraz Daniela Goska w Bogatyni. Unfaced może się pochwalić m.in. udziałem w eliminacjach do "Jarocin Antyfest Antyradia" oraz wieloma koncertami, w tym także koncertami charytatywnymi na terenie woj. dolnośląskiego. Siłą Unfaced są mocne, soczyste riffy oraz rytmiczna elastyczność zarówno w thrashowych i szybkich utworach jak i spokojnych, melodyjnych balladach. Muzycy wciąż się rozwijają i zamierzają wydać kolejny studyjny album.

 

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe