Nietrzeźwi kierujący zatrzymani dzięki pomocy mieszkańców

  • 4.08.2017, 08:13
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani dzięki pomocy mieszkańców
Dzięki czujności i reakcji mieszkańców Zgorzelca policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj zatrzymani mieli po ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Amatorom jazdy na "podwójnym gazie" poza utratą prawa jazdy, grożą 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godzinie 07:00 zgorzelecki dyżurny otrzymał informację, że drogą nr K30 w kierunku Zgorzelca zygzakiem jedzie samochód. Na miejsce dyżurny natychmiast wysłał mundurowych. Policjanci na jednej ze stacji paliw zauważyli samochód, którego kierujący według relacji świadka może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze przebadali 49-letniego kierującego na zawartość alkoholu i jak się okazało miał on aż  2,52 promili w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany 01 sierpnia br.na jednej z ulic miasta. Około godziny 21:30 policjanci zostali zaalarmowali przez mieszkańców Zgorzelca, że kierujący samochodem marki VW porusza się zygzakiem, wjeżdża na pobocze oraz zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Funkcjonariusze informowani przez świadka o trasie przejazdu kierowcy niezwłocznie udali się na miejsce. Kierującym okazał się być 35- letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec Zgorzelca. 35- latek w wydychanym powietrzu miał aż 2,58 promila alkoholu w organizmie.

Obydwóm mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz o ich losie zdecyduje sąd, gdzie grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.


Dziękujemy za czujność i za wzorową obywatelską postawę  mieszkańcom Zgorzelca, którzy przyczynili się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców.


Pamiętajmy bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by nie pozostawać obojętnym, widząc w swoim otoczeniu zachowania niezgodne z prawem.

Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe