Duże sukcesy młodzieżowych drużyn MKS „ Granica” Bogatynia

  • 26.06.2017, 16:04
Duże sukcesy młodzieżowych drużyn MKS „ Granica” Bogatynia
Bardzo udanie zakończyła młodzież MKS „Granica” Bogatynia zmagania ligowe sezonu 2016/2017, zajmując wspaniałe medalowe miejsca w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra.

Młodzicy Andrzeja Walczaka, czyli zawodnicy z rocznika 2004/2005 po emocjonującej i wyczerpującej końcówce rozgrywek, zajęli II miejsce zdobywając tym samym tytuł vice-mistrza okręgu.

W ostatnim meczu decydującym o mistrzostwie, podopieczni trenera Andrzeja Walczaka rozgrywając bardzo dobre zawody, zremisowali z bezpośrednim rywalem o prymat w lidze, drużyną Olimpii Kowary 1:1. Zwycięstwo było bardzo blisko, ale w końcówce zawodów w decydujących sytuacjach, naszym młodym piłkarzom, zabrakło nieco skuteczności , a przede wszystkim tzw. piłkarskiego szczęścia. Młodzicy Granicy zdobyli w tym sezonie 59 punktów, stosunek bramek 102 strzelone i 44 stracone. Najlepszym strzelcem zespołu został Michał Młodzianowski.

 

Skład zespołu: Majewski Oktawian, Dyka Dominik, Mirek Michał, Laga Dawid, Klimczak Jakub, Krauze Kordian, Sucholas Szymon, Iwanowski Mateusz, Łowczynowski Jakub, Jaworski Mateusz, Baran Piotr, Mały Samuel, Piotrowski Adrian, Młodzianowski Michał, Popioł Alan. Trener: Andrzej Walczak kierownik: Piotr Młodzianowski.

---------------------------------------------------------------------------

Tradycyjnie, nie zawiedli nasi Trampkarze, którzy podobnie jak przed rokiem zdobyli tytuł mistrza okręgu jeleniogórskiego, czyli zawodników rocznika 2002/2003! Jest to piąty tytuł mistrzowski wywalczony przez podopiecznych trenera Jacka Panfila, w ciągu sześciu sezonów! Mimo wąskiej kadry i dużego doświadczenia trenerskiego drużyna stanowił a bardzo dobry monolit, wykorzystując doskonale umiejętności swoich liderów. Na pochwałę zasługuje z pewnością cały zespół, ale szczególne wyróżnienia należą się: kapitanowi drużyny Oliwierowi Mikołajczykowi, bramkarzowi Jakubowi Zaborkowi, Patrykowi Liczbińskiemu oraz Jakubowi Pujszo.W/w zawodnicy rozegrali praktycznie wszystkie spotkania ligowe. W trakcie rozgrywek Trampkarze tylko trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Zespół zdobył w sezonie 61 punktów, strzelając rywalom 101 bramek tracąc 44. Najlepszym strzelcem drużyny został Patryk Liczbiński. Brawo Brawo Brawo.

 

Skład zespołu: Jakub Zaborek, Kaper Oleksik, Oliwier Mikołajczyk, Kacper Brendowski, Kacper Kotyś, Jakub Pujszo, Nikodem Remian, Mateusz Gościniak, Jakub Tyszkiewicz, Oskar Płowuszyński, Patryk Liczbiński, Szymon Płowuszyński, Filip Chróścicki, Igor Długosz. W pierwszej rundzie ponadto występowali także: Karol Pitucha oraz Łukasz Szyliński. Trener: Jacek Panfil, kierownik: Akadiusz Mikołajczyk.

Duże słowa uznania należą się także zespołowi Juniorów Granicy, który w zakończonych rozgrywkach uplasował się na wysokim trzecim miejscu! Naszą drużynę reprezentowali zawodnicy rocznika 2001-1998. Podopieczni trenera Krzysztofa Kolka, na finiszu rozgrywek zgromadzili na swoim koncie 43 punkty, stosunek bramek 57 strzelone i 37 stracone. Bardzo cieszy fakt, że kilku wyróżniających się piłkarzy, mogło również zaprezentować swoje umiejętności w zespole Seniorów. Tacy chłopcy jakTomasz Stefanek, czy Krzysztof Bartnicki rundę wiosenną, rozegrali praktycznie na boiskach IV ligi, w zespole trenera Marcina Dąbrowskiego. Pozostali to: Krystian Polakiewicz, Michał Stefanek, Rafał Kaniowski oraz Sebastian Hołubowicz. Jesteśmy również dumni z tego, że dobra praca z młodzieżą zaowocowała tym, że dwójka naszych zawodników, zaliczyła pomyślnie testy w renomowanych klubach województwa dolnośląskiego! I tak od przyszłego sezonu Jakub Frankiewicz będzie reprezentował barwy „Śląska” Wrocław”, a Ernest Słupski „ Miedzi Legnica” chodzi oczywiście o zespoły młodzieżowe. Ten fakt, to doskonała promocja dla naszego klubu, a przede wszystkim wielka szansa dla młodych piłkarzy! Życzymy chłopakom powodzenia oraz wytrwałości w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych!

Skład zespołu: Krystian Polakiewicz, Rafał Kaniowski, Adrian Słomiak, Mateusz Czap, Szymon Czap, Jakub Jasiński, Paweł Małek, Łukasz Szczepaniuk, Tomasz Szczepaniuk, Słupski Ernest, Frankiewicz Jakub, Adrian Jasiński, Arkadiusz Młynarczyk, Aleksander Litwa, Dariusz Mciocha, Robert Dynus, Michał Stefanek, Sebastian Hołubowicz. Trener: Krzysztof Kolek

Był to pod wieloma względami ciężki sezon dla naszych trenerów, którzy poprzez dobrą organizację i umiejętną współpracę z zawodnikami oraz duże doświadczenie trenerskie potrafili stanąć na wysokości zadania odnosząc wspaniałe sukcesy – I - miejsce – trampkarze, II-miejsce - młodzicy, III-miejsce-juniorzy. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz piąty z rzędu trampkarze trenera Jacka Panfila zdobyli mistrzostwo okręgu Jeleniogórskiego przez trampkarzy. Nie pamiętam żeby w historii Okręgowego Związku Piłki Nożnej, którykolwiek klub pięć razy pod rząd zdobył tak zaszczytne I miejsce. Brawo dla trenera Jacka Panfila oraz jego trampkarzy.

Opracował: Jacek Panfil

Zredagował: Andrzej Lipko

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe