Będzie kąpielisko?

  • 12.06.2017, 15:19
Będzie kąpielisko?
Burmistrz Bogatyni Andrzej Grzmielewicz w wywiadzie dla Artradia Bogatynia zapewniał że w przyszłym roku, o tej porze, bogatynianie będą korzystać z kąpieliska położonego na zalewie w Bogatyni.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maly
maly 19.06.2017, 08:57
Cd. ciekawostka bogatynia jakiej nie znacie :kąpielisko Bogatynia,
Dzielące środki finansowe na sport Trio : Oleksak , Wysocki , Barbachowski nie zapominają o własnych pracownikach, usługodawcach, np. Stowarzyszenie Tenis Totalny dostaje co rok dotację na propagowania tenisa wśród dzieci / chyba / w roku 2017 --- 3000 zł., nie robiąc nic, bowiem to jest stowarzyszenia czysto zarobkowe, oferujące usługi szkoły tenisa za odpłatność, kto widział dzieci na korcie w roku 2017, ?
Wwwwwrrrr
Wwwwwrrrr 15.06.2017, 23:30
Panie Burmistrzu zapomniał Pan dodać którego roku?????????????
Gocha79
Gocha79 15.06.2017, 08:54
Jeszcze nie zrobili kąpieliska, a już wandale je niszczą. Wirtualnie.
Gocha7799999
Gocha7799999 15.06.2017, 09:22
Kolejna tępa dzida? Jesteście siebie warci,pod lotnymi hasełkami niszczycie miasto,rozkradacie kasę publiczną,oszukujecie ludzi,obiecujecie,mamicie,przestraszacie...cóż nic nie trwa wiecznie,w końcu skończy wam się dobra passa a prokurator zapuka do drzwi - czego wam i sobie życzę !

swen
swen 15.06.2017, 21:24
facet co ty pier....
jhvgfdkcs
jhvgfdkcs 14.06.2017, 19:29
Klakierzy AG w natarciu - prawdy o przekrętach, ściemnianiu nie zakrzyczycie,wasze durne pomysły, pazerność jest już znana wielu bogatynianom i nie tylko !
error
error 15.06.2017, 06:13
durnym pomysłem było doprowadzenie zalewu do takiego stanu w jakim jest .
a poza tym słuchaj klakierze: nie obchodzi mnie kto przywróci kąpielisko do życia . ma być i gitara . skoro ty tego nie robisz , to odwal się od tych , którzy to robią .
error
error 15.06.2017, 08:49
Skończ przygłupie pisać te głodne kawałki,wykop sobie dziurę i pluskaj się jako ta świnia nieświadoma otaczającej rzeczywistości !
Kabir
Kabir 14.06.2017, 18:25
Daj szansę kąpielisku!
jlhvkghcjfxkc
jlhvkghcjfxkc 14.06.2017, 17:24
wrogowie kąpieliska są w mniejszości
sara
sara 14.06.2017, 17:05
to w końcu bedzie to kompielisko czy nie?
error
error 14.06.2017, 16:55
Śmieszni jesteście ! Bo nie chcecie kąpieliska . A co wam ono szkodzi ?
Zawiść panowie . To się nazywa zawiść . No bo niektórym żal , że człowiek sobie popływa , popluska się we wodzie . A niech sie męczy i chodzi spocony , no nie ? Nie wstyd wam ? Brudasy !
error
error 14.06.2017, 19:24
w domu zostaw swój smród !
jobo
jobo 14.06.2017, 16:35
jestem przeciwnikiem kapieliska w bogatyni . dlaczego? a tak na przekor. nie mam merytorycznych argumentow . sam nie wiem czego chce no i tak sobie mysle : inni beda sie cieszyc a ja bede zazdroscil . jestem stary i zgorzknialy a do tego zlosliwy . sami rozumiecie i dlatego jestem przeciw .
ciekawostka
ciekawostka 14.06.2017, 08:10
Bogatynia jakiej nie znacie
11 czerwca o 13:22 ·

Obiecaliśmy, że podejmiemy temat obiektów sportowych po ostatniej wypowiedzi burmistrza, w której burmistrz zaprzeczył, jakoby korty na Białogórskiej zostały wyremontowane tylko przez osoby z nich korzystające. Stwierdził, że do remontu włączył się OSiR i wręcz obraził oddanych sprawie tenisistów.

Sprawa kortów, o których remont sportowcy bezskutecznie proszą od lat, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Przy tej okazji warto wspomnieć o innych obiektach. Stadion na Bialogórskiej nie jest remontowany, choć od kilku lat tartan wymaga naprawy. Stadion przy Sportowej - jego modernizacja obiecywana jest od kilku lat, ale stan obiektu jest tragiczny, choć o tę inwestycję bardzo zabiegał radny Lipko. Jak zwykle skończyło się na obietnicach. W tragicznym stanie są obiekty przy szkole nr 3, pani dyrektor bezskutecznie trąbi o potrzebie kompleksowej naprawy - oczywiście od lat. Basen w szkole remontowany był przez prawie rok, choć prace miały trwać trzy miesiące. Ale najciekawsze, że lada dzień obiekt będzie znów zamknięty, bo remont wykonany został w taki sposób, że basen nie nadaje się do użytku. Tradycyjnie, pan Matelski wykazał się skrajną nieudolnością. Generalnie, jak ze wszytkim - Grzmielewicz od lat obiecuje, a nie robi się nic.
Chociaż nie jest to do końca prawdą. W mieście są dwie dyscypliny, które mają wszystko - sporty siłowe i motocross. Pewnie ciekawi jesteście dlaczego.

Sporty siłowe kwitną, ponieważ uprawia je dwóch radnych (Wysocki i Barbachowski). Burmistrz potrzebuje ich głosów i zawsze może liczyć na ich pełne oddanie. Jednak najbardziej bulwersujące jest, że dyrektor OSiR pan Konrad Wysocki zarabia na własnym mieniu po godzinach pracy. W hali przy ul. Sportowej funkcjonuje siłownia, a z niej pan Konrad czerpie dodatkowe pieniądze. Do południa jest dyrektorem, a po południu wynajmuje sobie swoją halę. Formalnie wynajmującym jest inny pracownik OSiR, ale pójdżcie kiedyś do siłowni po południu i zobaczycie, kto tam rządzi. Co ciekawsze, OSiR zakupił sprzęt do tej prywatnej siłowni. Panie Konradzie, czy OSiR pobiera opłaty za wynajęcie siłowni, a jeśli tak, to w jakiej wysokości? Czy pan pobiera wynagrodzenie za zajęcia prowadzone po południu w obiektach OSiR? Czy uważa pan to za normalne i uczciwe? Warto jeszcze dodać, że partnerka pana Barbachowskiego została zatrudniona w miejskiej spółce, a była żona pana Wysockiego w urzędzie. Wierność ma swoją cenę.
Drugim ukochanym sportem jest motocross. Miłość ta wynika z tego, że członkami tego stowarzyszenia są pan Gnacy - mąż radnej, a także mąż zastępczyni burmistrza - pan Oleksak. Burmistrz tak umiłował motocross, że zakupił dla nich spychacz poprzez fikcyjne zlecenie dla innego radnego. Burmistrz dla crossowców zakupił też telewizor i drona, która to własność stowarzyszenia znajduje się w domu pana Oleksaka.
Ciekawe, jak czują się inni działacze sportowi - z Granicy, Szerszenia, szachiści i pływacy. W przeciwieństwie do dwóch ukochanych dyscyplin, oni oddają swoje życie dla szkolenia młodzieży, a nie dla realizowania własnej zabawy za gminne pieniądze.
Zarówno wśród uprawiających sporty siłowe, jak i motocross jest wielu wspaniałych ludzi. Jesteśmy za jak największym wspieraniem również tych dyscyplin Jednak w ich imieniu występują osoby, dla których najważniejszy jest własny interes. Trzeba wspierać wszystkie sporty, ale nie może być to kupowanie głosów radnych kosztem innych dyscyplin.
P.S. Dzisiaj sąsiad mieszkający piętro wyżej przyniósł jednemu z naszych redaktorów programy wyborcze Andrzeja Grzmielewicza z 2006 i 2010 roku. Zazwyczaj wyrzuca się takie broszury, ale pan Władek mówi "Znam się na ludziach. Od samego początku czułem, że to kłamca, dlatego schowałem te gazetki, żeby to sprawdzić". Lektura programów zszokowała nawet nas. Od publikacji pierwszego programu mija 11 lat, a uwierzcie, Grzmielewicz nie zrealizował z niego prawie nic. Dziś pamiętamy już tylko deptak i basen, ale to pikuś przy innych obietnicach. Dlatego rozpoczynamy rozliczanie jego obietnic wyborczych - co kilka dni będziemy cytować jego program - będziecie w szoku!!!
Tomek (jesion)
Tomek (jesion) 14.06.2017, 17:34
No skoro tak jest jak piszesz to nie chcemy kąpieliska. Wolimy jeździć do Czech i Niemiec poplażować , tak?
A wogóle co w tym złego, że burmiszcz chce w końcu wypełnić swoje obietnice?
głupitomek
głupitomek 14.06.2017, 19:35
Sprawny inaczej ? czego nie rozumiesz w tym tekście ?
error
error 14.06.2017, 08:03
Śmieszni jesteście ! Przygłupy burmistrzowskie i wy naiwni ! Chyba,że macie udział w podziale kasy ?
Nie "ogarniacie " świata wokół was,milionów w kieszeni cwaniaków ,zadowala was bylejakość ,ściema,żałosna propaganda...
Kolos na glinianych nóżkach wali się na pysk !
ZEN
ZEN 14.06.2017, 16:32
Ja śmieszny a ty żałosny. Co ty masz do kąpieliska? To zasyp zalew i będziesz zadowolony. Ty byś chciał żeby władze samorządowe nic dla ludzi nie robiły. A od czego oni są? Nie broń tych leniuchów, mają się wziąć do roboty. I przestań wciskać ciemnotę.
zen
zen 14.06.2017, 19:21
"władze samorządowe" hahahaha... i to świadczy,że piszecie pod dyktando wodza i czytać nie potraficie,lista zarzutów jest długa a zmarnowanego szmalu jeszcze dłuższa !
Kociu
Kociu 13.06.2017, 21:41
Chcę kąpielisko. I nie obchodzi mnie, że inni są przeciw dla samego sprzeciwu. Co jest dobre popieram, a co złe ganię. A to akurat je dobre. Ocień charosze. Czas wskrzesić zalew. Brawo p.Burmistrzu.
Anka
Anka 13.06.2017, 21:01
Jeśli można to prosze o piekna fontanne panie burmistrzu - tak przy okazji remontu zalewu.
Acha, jeszcze jedno, mój maż sie pyta czy przewiduje pan jakies atrakcje dla wedkarzy?
Aldona
Aldona 13.06.2017, 20:47
Dla mnie to nie musi być kąpielisko, byle odnowili teren zalewu, bo jest tak zdewastowany, zaniedbany i zarośnięty, że przejść ciężko. A ja bym chciała pospacerować, popatrzeć, odpocząć. Ja nie będę się kąpać ani opalać, ale przydałoby się odnowić alejki, ławeczki, trawę skosić, schodki wyremontować, posprzątać. Tak żeby to miało ręce i nogi.
jobo
jobo 13.06.2017, 20:33
jestem przeciwnikiem kapieliska w bogatyni . dlaczego? a tak na przekor. nie mam merytorycznych argumentow . sam nie wiem czego chce no i tak sobie mysle : inni beda sie cieszyc a ja bede zazdroscil . jestem stary i zgorzknialy a do tego zlosliwy . sami rozumiecie i dlatego jestem przeciw .
cortez
cortez 13.06.2017, 20:22
wreście jakaś sęsowna inicjatywa , az sie lezka w oku kreci
zorka
zorka 13.06.2017, 20:51
sęsowna? ortografia szwankuje panie
Ciekawski 0Io
Ciekawski 0Io 13.06.2017, 20:13
A pan radny Wiśniewski jest za kąpieliskiem czy nie?
C. Olo
C. Olo 13.06.2017, 20:19
Nie poszywaj sie bo ci reka uschnie
sceptyk
sceptyk 13.06.2017, 19:53
Ja w to nie wierzę, już powinny pracować kopary i inne sprzęty a tam nic sie nie dzieje. Co w zimie bedą tam robić?
goral
goral 13.06.2017, 19:47
toż to ruina jest, trzeba dużo pracy żeby doprowadzić teren do stanu używalności
Bardzo
Bardzo 13.06.2017, 19:43
jestem za
aro
aro 13.06.2017, 19:49
a ja nie
Evelina
Evelina 13.06.2017, 19:38
No może w koncu burmistzr dotrzyma obietnicy bo juz kilka lat temu obiecywal kapielisko. Lepi pozno niz pozniej.
P.S.
A komu przeszkadza ze bedziemy mieli kapielisko? Inne miasta maja a nawet male wioski. nie mozemy byc gorsi.
Danka
Danka 13.06.2017, 19:29
Zalew musi być i basta. Aquapark z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego mamy jeździć na Krystynę, jak możemy mieć to samo u siebie?
oldak
oldak 13.06.2017, 19:32
a ja wole na Krystyne jezdzic albo do Obesdorfu
plywak-plazowicz
plywak-plazowicz 13.06.2017, 19:25
slyszalem ze ktos tu nie chce kapieliska. to niech tam nie chodzi, niech brudem zarosnie, niech gnije w domu, niech praktykuje ZEN. a kapielisko i tak bedzie, bo taka jest wola ludu. a ciemne lemingi tego nie kupią.
aro
aro 13.06.2017, 19:31
sam jestes leming
Buddysta Zen
Buddysta Zen 13.06.2017, 19:21
Przeciwnicy kąpieliska, jakie wy gupie jesteta:D
aro
aro 13.06.2017, 19:33
ty tez nie madry jestes skoro takie glupoty piszesz
Mister Ciekawostka
Mister Ciekawostka 13.06.2017, 18:13
Trzymam za słowo Panie Burmistrzu:)
No i trzymam kciuki, żeby się udało. Lepiej późno niż wcale. Popieram inicjatywę.
A przeciwnicy przywrócenia świetności zalewu niech się pukają w głowę i niech dalej biadolą, że to bez sensu, że niepotrzebne, że za późno, że za drogo, że za tanio, że za mało.
kasiek
kasiek 13.06.2017, 19:40
ale czy nas na to stac? jest tyle innych potrzeb np. korty. dzieciaki sie garna do tenisa a nie maja gdzie.
Roman B.
Roman B. 13.06.2017, 20:17
jakie dzieciaki? korty stoja nieuzywane i niszczeja bo nikt nie jest zainteresowany. zalew jest wazniejszy, bo wiele osob by skorzystalo.
ZZZZZZZZZZZZZ
ZZZZZZZZZZZZZ 13.06.2017, 19:13
ZA ŁEB SIĘ TRZYMAJ - PUSTY MOŻE SPAŚĆ !
ZEN
ZEN 13.06.2017, 11:20
Organizacja kąpieliska jest niezwykle skomplikowana od strony formalnej. Obecnie obowiązujące przepisy prawa wodnego to kopia przepisów unijnych, które zupełnie zmieniły warunki tworzenia kąpielisk, w efekcie znacznie utrudniając ten proces. Do chwili obecnej w wielu gminach nie ma wykazu kąpielisk, bo brak jest podmiotu, który podjąłby się prowadzenia kąpieliska i spełniałby tym samym normy ustawy prawo wodne.
Jakie są warunki, które musi spełnić organizator kąpieliska? Przede wszystkim zobowiązany jest do 31 grudnia roku poprzedzającego sezon kąpielowy, w którym kąpielisko ma być otwarte, przekazać burmistrzowi wniosek o umieszczenie w wykazie kąpielisk wydzielonego fragmentu wód powierzchniowych, na których planuje utworzyć kąpielisko.
- Organizatorem kąpieliska na terenie plaży miejskiej będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To ta jednostka, na zasadach umowy użyczenia z Urzędem Miejskim, będzie zarządzać terenami plaży. Budowę plaży wraz z infrastrukturą ukończyliśmy kilka dni temu. Zgodnie z przepisami MOSiR składając wniosek o uruchomienie kąpieliska musi dołączyć opis infrastruktury, w tym urządzeń sanitarnych. Termin w jakim należałoby to zrobić minął 31 grudnia 2015 roku. Jak widać, w tym roku był dla nas nieosiągalny, gdyż budowa plaży ruszyła na początku maja – wyjaśnia burmistrz Piotr Osiecki
Zgodnie z przepisami, organizator kąpieliska składa w ratuszu wniosek o umieszczenie w wykazie kąpielisk. Dopiero wtedy Rada Miejska może przyjąć odpowiednią uchwałę tworzącą wykaz kąpielisk na terenie miasta Sochaczew. Taką uchwałę Rada Miejska może podjąć najpóźniej do 31 maja roku w którym zaczyna funkcjonować kąpielisko.
Co kryje się pod szeroką nazwą wniosek? To szereg różnych opinii i pozwoleń, w tym:
pozwolenie wodnoprawne i dodatkowe informacje dotyczące planowanego kąpieliska
aktualny profil wody w kąpielisku,
status kąpieliska w poprzednim sezonie kąpielowym (czynne, nieczynne) albo wzmianka, że wniosek dotyczy kąpieliska nowo utworzonego,
opis sposobu gospodarki odpadami,
aktualne badania wody,
udogodnienia i środki podjęte w celu promowania kąpieli,
wskazanie przewidywanej maksymalnej liczby korzystających dziennie z kąpieliska,
opis infrastruktury kąpieliska, w tym urządzeń sanitarnych
Jak widać, organizator kąpieliska musi dopełnić wszelkich ustawowych procedur w kilku urzędach i instytucjach, począwszy od inspektora sanitarnego, przez starostwo, skończywszy na Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie. Organizator kąpieliska musi przedłożyć podjętą przez samorząd uchwałę, wraz ze wszystkimi załącznikami i przekazać ją do uzgodnienia z Państwowym Inspektorem Sanitarnym, WIOŚ i RZGW. Ten ostatni posiada własne procedury związane z wydawaniem pozwoleń na kąpielisko. W przypadku RZGW na wydanie ostatecznej decyzji można czekać nawet do 10-12 miesięcy.
Droga formalna powoduje, że przed MOSiR-em długa droga do zorganizowania kąpieliska. Teraz zgodnie z obowiązującym regulaminem na terenie plaży obowiązuje zakaz kąpieli. Osoby, które będą chciały wejść do wody, będą robiły to na własną odpowiedzialność, gdyż zarządca terenu nie ma obowiązku zapewnienia nadzoru ratowników, jeżeli kąpielisko nie istnieje.
- Kąpielisko musi spełniać restrykcyjne normy narzucone prawem. Musi być odpowiednia infrastruktura, sanitariaty, zagwarantowane bezpieczeństwo w postaci ratowników i to, co najważniejsze, czyli pozytywne wyniki badania wody. Miejmy nadzieję, że badania przeprowadzone przez stację sanitarną potwierdzą, że woda w Bzurze nadaje się do kąpieli. W przeciwnym wypadku kąpielisko nie spełni norm – podkreśla z kolei wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski.
Organizator kąpieliska może uzyskać wszystkie pozwolenia i uzgodnienia, jednak w przypadku kiedy badania wody wykażą jej znaczne zanieczyszczenie, właściwy organ nie wyrazi zgody na kąpiel w takiej wodzie. MOSIR rozpoczyna całą procedurę organizacji kąpieliska, jeżeli uzyska wszystkie pozwolenia i badania wody będą pozytywne to w następnym sezonie kąpielowym, mieszkańcy Sochaczewa, będą mogli cieszyć się z kompleksowej plaży i kąpieliska miejskiego.
0
0lowski Ciekawiec
0lowski Ciekawiec 13.06.2017, 18:07
co to ma byc? Ej, Gaduła!

Wyraź swoje mysli w dwóch trzech zdaniach bo ja nie mam ochoty ani czasu czytać takich tasiemców.
hall
hall 13.06.2017, 19:15
umiejętność czytania to domena ludzi mądrych,wykształconych-smsy dla gimbazy!
zen
zen 13.06.2017, 11:06
brak słów - naiwni /albo głupi,tudzież zależni od AG /cieszą się jak murzyn bateryjką !
Karol
Karol 13.06.2017, 10:09
Mówimy,mówimy, i mówimy już kilka dobrych lat. W tym samym miejscu, ale zakres niewiadomy. SWIL dla wszystkich chętnych którzy zechcą uruchomić wyobraźnię i zapragną uczestniczyć w wirtualnym otwarciu kąpieliska rozprowadzi 20 bezpłatnych biletów wstępu. O nic więcej proszę nie pytać redaktorze Wieczorek.Powiedziałem nie pytać i już.
Marcin Kuśnierzek
Marcin Kuśnierzek 13.06.2017, 00:17
wreszcie będziemy mieli własne kąpielisko.Będziemy korzystać z całą moja rodziną.
Szymon
Szymon 13.06.2017, 00:15
Trzymamy w kciuki p.Burmistrzu.
dupoliz
dupoliz 13.06.2017, 17:04
nie ze*** sie z radosci i kup wiecej wazeliny !!!!

Pozostałe